Nadělujeme radost ke všem nákupům nad 500 Kč. Těšit se můžete na tyto chutné i praktické dárečky.

Agáve sirup světlý RAW/BIO 750 g

Kód: AGV SV
209 Kč 27,87 Kč / 100 g
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Náš sirup v bio kvalitě je získáván z těch nejlepších rostlin, rostoucích ve střední části Mexika, zvaných Agáve. Sirup se vyrábí tradiční šetrnou technologií, při které se, bez použití jakýchkoli chemikálií, mění na jednoduchý cukr fruktózu...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Náš sirup v bio kvalitě je získáván z těch nejlepších rostlin, rostoucích ve střední části Mexika, zvaných Agáve.

Obecně o agáve:

Agáve je rostlina s dužnatými listy, která se rozšířila a zplaněla v tropech a subtropech celého světa. Indiáni si agáve vysoce cenili a sirup z její dřeně používali na slazení nápojů a jídel. Dnes je agáve známá hlavně pro výrobu tequily.

Sirup se vyrábí tradiční šetrnou technologií, při které se, bez použití jakýchkoli chemikálií, mění na jednoduchý cukr fruktózu. Nektar si zachovává všechny své nutriční hodnoty (jako jsou vitamíny, minerály a enzymy) a zároveň nedochází ke karamelizaci cukrů.

Sirup z agáve obsahuje velké množství fruktózy (ovocný cukr), menší množství glukózy a sacharózy. Díky vysokému obsahu fruktózy má glykemický index 30 a nezvyšuje hladinu cukru tak rychle jako med či cukr. Právě med nebo cukr (bílý řepný či třtinový) svým vysokým glykemickým indexem hladinu cukru v krvi zvyšují a tím uvolňují hormon zvaný inzulin. Stálá vysoká hladina cukru v krvi má pak za následek poruchy metabolismu, vyčerpání slinivky a jater, obezitu a únavu. Díky kyselinotvornému účinku navíc v těle dochází k zvýšenému odbourávání vápníku, hořčíku, železa a draslíku. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: