Ananas

Sušený ananas – mlsejte zdravě

Ananas je tropické ovoce s typickou šupinatou kůrou a špičatými listy. Je to plodenství tropické byliny ananasovníku, které je považováno za pochoutku. Ananas je ceněný nejen pro svou lahodnou sladkou chuť a výraznou vůni. Ananas milujeme nejen jako šťavnatou a čerstvou dužninu, ale ananas upravujeme i kandováním, sušením nebo jiným zpracováním na sirupy, komploty nebo džemy. A samozřejmě patří mezi zdravé potraviny.

Ananas působí proti zánětům, obsahuje nejen velké množství vody, ale i vláknin a pomáhá správnému trávení. Pomáhá chránit střeva proti parazitům a ananas je obecně výborný pro detoxikaci a čištění organismu. Je silně močupudný, proto ananas pomůže pří léčbě močového ústrojí. Zdravá výživa a ananas? To se rozumí samo sebou.

Sušené ovoce – ananas

Ovoce sušené mrazem patří k nejšetrněji zpracovaným potravinám určeným ke skladování. Vakuované vymrazování – lyofilizace – zajistí, že si takto sušené ovoce udrží až 90 % vitamínů, aroma a chuti. Ananasy sklizené na vrcholu zralosti a v nejpříhodnějších podmínkách vám tak zajistí maximální požitek ze své chuti, i když jsou podávány jako sušené ovoce.