Nadělujeme radost ke všem nákupům nad 500 Kč. Těšit se můžete na tyto chutné i praktické dárečky.

Domácí továrna na vitamíny

Objevte jednoduchost a hravost klíčení a vypěstujte si čerstvé vitamíny, antioxidanty, minerály a enzymy v pohodlí svého domova.

Zima je v plném proudu, do jara je ještě daleko a na první úrodu na zahrádkách si ještě nejaký čas počkáme.

Není nic jednoduššího, než si v domácích podmínkách vypěstovat vitamínovou bombu. Pěstování klíčků je velice snadné - zabere Vám jen pár minut z celého dne.

Nejjednodušší je si pořídit nádobu přímo k pěstování klíčků určenou. Zaručí nám optimální klima, které klíčkům vyhovuje a ty nám neosychají.

V čem tedy klíčit?

Nakličovací sklenice - zde

Naklíčovací sklenice je jedním z nejjednodušších a nejefektivnějších způsobů, jak si doma připravit během několika dní chutné a nutričně bohaté klíčky.

Naklíčovací sklenice je vyrobena ze zdravotně bezpečného skla. Má speciální šroubovací víčko opatřené síťkou z nerezové oceli, kovový stojánek pro umístění sklenice víčkem dolů a keramický podstavec pro zachycení přebytečné vody, která ze sklenice odkapává po promývání semen. Sítko na víčku sklenice zajišťuje rostlinám dostatečný přísun vzduchu.
Použité materiály a zaoblený tvar sklenice s velkým hrdlem umožňují její snadné mytí. Díky elegantnímu designu bude naklíčovací sklenice účelným a vkusným doplňkem každé kuchyně.

 

Misky na klíčení 3kusy - zde

 

Sada obsahuje tři samostatné nakličovací misky a spodní misku na zachytávání přebytecné vody. Misky na klíčení mají speciální dno, díky kterému semena nevysychají a přesto nejsou celá ponořená ve vodě. Jsou opatřeny podpěrami, které umožnují volné proudění vzduchu mezi miskami. Díky speciální úpravě je možné zalévat pouze horní misku a i k semínkum v dolních miskách se dostane dostatecné množství vody.

Je možné využívat najednou libovolný pocet misek, klíčit současně různé druhy semen nebo začít pěstovat semena postupně a na jednotlivých miskách klíčit výhonky v ruzných fázích zralosti.

Misky na klíčení se snadno čistí a jsou vyrobeny z kvalitního zdravotně nezávadného plastu bez obsahu BPA.

Vybírejte pouze semínka, která jsou k tomu určena. Nejčastějí můžeme klíčit vojtěšku, řeřichu, mungo fazole, rukolu, brokolici, pískavici, jetel a mnoho dalších. Kompletní nabídku semen ke klíčení naleznete zde.

Proč klíčit?

Semínka jsou nekonečným zdrojem vitamínů (A, E, C, B, K), minerálů - železo, vápník, magnesium, kalcium a enzymů, které jsou velmi důležité. Jsou dobře stravitelná a hodně výživná. Nakličujte a dopřejte každé buňce ve Vašem těle lehce dostupnou výživnou enzymatickou bombu. Denně byste měli sníst minimálně jednu velkou hrst klíčků. Do salátů, na chléb či jako hlavní jídlo.