Nadělujeme radost ke všem nákupům nad 500 Kč. Těšit se můžete na tyto chutné i praktické dárečky.

EKOLOGICKÉ čisticí prostředky pro domácnost - osobní zkušenost

Baví vás úklid? Mě ano, protože používám ekologické čisticí prostředky a vím, že přispívám ke zlepšení životního prostředí. Je to drahé nebo nefunguje to jako chemie, většina odsoudí a tím to hasne... Je to úplně jinak, říkám po své vlastní zkušenosti s ekologickými čisticími prostředky. Jak? Pokud vás to zajímá, čtěte:

Nejsem žádný maniak do úklidu. Takový ten běžný domácí úklid zahrnující mytí wc, koupelny, praní a vytírání podlahy provozuji zrhuba 1-2x týdně. Klasicky je to prostě proto, že prach, usazený vodní kámen a jiné nečistoty vidím a už se mi nelíbí ten pohled nebo zápach.

Ekologické čisticí prostředky používám už třetím rokem a jsem na ně zvyklá a spokojená. Velmi mi vyhovuje, že přispívám ke zlepšení životního prostředí, protože miluji přírodu a vše s ní spojené. Jsem ráda, že mohu tímto přístupem inspirovat ostatní a že tak postupně tvoříme náš přirozený svět.

Taky jsem vděčná za to, že už nemusím čichat chemii z dříve používaných neekologických prostředků na úklid, které jsem opravdu neměla ráda a možná i proto pro mě úklid byl spíš strašák, než příjemná pravidelná domácí činnost s vědomou podporou naší nádherné Matce Zemi.

Vystačím si s několika baleními čisticích prostředků /pro dvoučlennou domácnost/, které nakoupím v e-shopu www.biovara.cz zhruba 2-3x do roka, po cca 1000,- Kč, celkem za celý rok investuji do úklidu své domácnosti cca 2-3.000,- Kč. Nejsou to ani 300,- měsíčně, tedy se bavíme o 10,- Kč denně!!!

Vhodně se dá investovat do ekonomických větších balení, koncentrátů atd. Propočet beru od oka, selským rozumem je to prostě úplně zanedbatelná částka.

Mnohem vyšší sumy jsem dřív běžně nechávala v supermarketech za chemické prostředky, kterých jsem kupovala mnohem víc, protože jsem nad tím vůbec nepřemýšlela a byla spíš ovlivňována reklamou.

Pro představu uvedu základní ekologické čisticí prostředky, jež jsou mými pravidelnými pomocníky:

PRANÍ – mýdlové ořechy, Puer – bělicí prášek, Jedlá soda změkčovač vody

Peru. A k tomu mám koupené mýdlové ořechy, jejichž účinnost mi vyhovuje a stačí.  Je-li třeba něco navíc na skvrny nebo bělení, použiji Puer či pro změkčení vody a zvýšení účinnosti mýdlové pěny použiji Jedlou sodu. Je to naprostý základ, mě prostě stačí. Aviváž nepoužívám, ale kdo to má rád, i ta je k dispozici. A provonět se může různými druhy voňavých Silic.

ČIŠTĚNÍ umyvadla, wc, vany a sprchy – ocet, jedlá soda, Puer

Udržuji wc a koupelnovou sanitární keramiku čistou. Používám na to postřik obyčejným octem, na který nasypu trochu jedlé sody nebo prášku Puer. Po chvilce působení vykartáčuji a smyji. Povrch je lesklý, čistý, bez vodního kamene a nečistot. Je to tak snadné!

NÁDOBÍ – gel na nádobí z mýdlových ořechů

Nádobí myji maximálně 1x denně v napuštěném dřezu s několika kapkami mycího prostředku.

Myčku nepoužívám. Pro toho, kdo ano, jsou různé prášky, gely i tablety.

OMÝVÁNÍ podlahy a povrchů – Univerzální čistič z mýdlových ořechů

Do kýble s teplou vodou přidám trochu Univerzálního mycího prostředku, pěkně napění, voní, omyje, co víc si přát:)

Stejné je to s kosmetikou a mnoha dalšími denně používanými věcmi. O jídle nemluvě, v něm už je dnes člověk snad vědomější. U "potravy" pro domácnost, tedy čisticích prostředků, lidé občas zavírají oči. Je to možná proto, že se radši věnují sobě a tomu co jedí a obléknou. Přemýšlet nad tím, čím uklízí je až na konci. Měla jsem to stejně, než manžel někdy v roce 2012 poprvé nakoupil ekologické čisticí prostředky a já si je postupně oblíbila a velmi ráda se zbavila všech starých chemických a ničících Matku Zemi a naše milované životní prostředí. Vytvořme si přirozené životní prostředí  každodenní péčí a každý přiložme ruku k dílu!