Nadělujeme radost ke všem nákupům nad 500 Kč. Těšit se můžete na tyto chutné i praktické dárečky.

Jak léčit a předcházet nachlazení

Chřipka, angína, nachlazení a rýma. Čtyři nedobré sudičky, které doprovázejí chladné roční období. A s nimi spřízněná bolest v krku, kašel a ucpaný nos. S podzimem a prvními chladnými dny přichází i sezóna onemocnění spojených s poklesem teploty a nástupem pošmourného a nevlídného počasí.

Zatímco ti šťastnější (nebo spíše taky odolnější) jedinci se chřipce a angíně dokáží vyhnout, ty ostatní rýma či nachlazení postihne průměrně i několikrát do roka. A malé dítě klidně v průměru i každý měsíc. Podle statistik to tedy vypadá, že je nachlazení i rýma něco, s čím se musíme, jakkoliv jde o nepříjemné věci, smířit. Ale to je chyba.

Nachlazení se šíří infekcí. A to snadno

Nachlazení je onemocnění horních cest dýchacích, které postihuje zejména nos. Jak ho poznáte, už asi víte: provází jej bolest v krku, kašel a právě rýma. A jejich pachatel? Ten zůstane většinou neznámý.

Nachlazení a rýmu totiž přenášejí stovky virů. Co tedy udělat, aby si jeden z nich nezasedl právě na vás?

Nachlazení i rýmě předejděte

Z podstaty šíření infekčních je důležité pravidelné umývání rukou (před jídlem). Zvlášť když dorazíte domů z prostředí, kde se to případnými přenašeči virů jen hemží: typickým případem jsou přeplněné tramvaje, autobusy a vagóny. A samozřejmě: dejte si včas a pořádně do těla.

Odolnost proti rýmě a nachlazení získáte pravidelným otužováním a sportem. Vyhýbejte se zbytečnému stresu a své tělo nabijte vitamíny. Jako výborný prostředek prevence působí česnek. Obranyschopnost organismu „startují“ třeba i potraviny jako grapefruity nebo obyčejný špenát a kysané zelí. Máte rádi kakao? Výborně, obsahuje třeba zinek, co je také vhodnou prevencí.


Imunita

5a95635c88e36obrazek

Tridóšická směs sedmi organických bylin. Podporuje imunní systém a posiluje organismus v době zvýšeného stresu. Napomáhá rychlému zotavení po nemoci.


A jakkoliv jsou ale rady o prevenci před nachlazením dobře známé, většinou se o ně začneme zajímat, až už je pozdě.

Nachlazení nevyléčíte, jen lépe přechodíte

Pokud hledáte zaručený lék na rýmu a na nachlazení, nemáme pro vás dobrou zprávu. Neexistuje lék, který by 100% prokazatelně pomohl. A teď ale zpráva dobrá: stále je spousta metod, co průběh nachlazení zmírní. A jak omezit jeho nepříjemné dopady. Jitrocel a mateřídouška podporují vykašlávání a tělu prospěje i klid a dostatek spánku. Dalšími příznaky jsou totiž často bolesti hlavy a ztráta chuti k jídlu.


Ayurvédská mast Ganéša

stažený soubor

Voňavý pomocník v případě nachlazení, bolestech hlavy a svalů. Aplikujte na krk a na spánek nebo čelo.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení