Nadělujeme radost ke všem nákupům nad 500 Kč. Těšit se můžete na tyto chutné i praktické dárečky.

Novoroční předsevzetí - zkuste to letos trochu jinak

 

Opět je tu ten čas, kdy se většina z nás bude chtít nějakým způsobem změnit. Ať už se jedná o hubnutí, přestat kouřit, začít šetřit nebo třeba změnit práci. Většina těchto plánů ale skončí nezdarem. Pokud si chcete také stanovit cíle pro rok 2021, zkuste to letos trochu jinak. Máme pro vás pár tipů, s čím byste mohli začít měnit sebe a své okolí. Tyto tipy nevyžadují tolik disciplíny a pevné vůle, jako například dieta a pravidelné cvičení.

Depositphotos_62479677_xl-2015

  1. Ekologická domácnost

Zkuste začít postupně a zlehka měnit svoji domácnost. Uvidíte, že to nebude nijak náročné a než se nadějete, budete používat ekologické přípravky a prostředky doma všichni automaticky. Jakmile vám dojde váš čistič, nekupujte stejný chemický „zázrak“, ale sáhněte po takovém, který nezatěžuje nejen naši planetu tím, že jsou snadno odbouratelné v přírodě, ale jsou navíc netestovány na zvířatech a navíc tím chráníte i sebe. Některé složky v chemických prostředcích totiž můžou vyvolávat například alergie či kožní reakce. Pokud začnete používat EKO prostředky, šetříte tak vaše zdraví. Nemusíte se ale bát, že by kvůli chybějícím chemikáliím nebyly přípravky účinné. U nás najdete hned několik značek, které si dávají na výrobě a složení záležet a tak v nich nenajdete ropné deriváty, fosfáty, barviva ani umělé parfémy.

  1. Zařaďte do svého jídelníčku RAW potraviny

Jistě jste tento pojem již slyšeli. Co ale RAW vlastně znamená? RAW FOOD neboli syrová strava, živá strava či vitariánství je způsob výživy, kdy se potraviny přijímají v přirozené podobě. Základem jsou hlavně zdroje rostlinné (zelenina, ovoce, ořechy, semínka, obiloviny, …). Ty se konzumují čerstvé nebo po tepelné úpravě, která nepřesáhne 42°C. A to z důvodu zachování všech cenných látek. Rozhodně po vás nechceme, abyste jedli pouze po vzoru RAW, ale jak jistě chápete, zařazení „syrové stravy“ vám může přinést řadu benefitů například v podobě zvýšení přísunu vitamínů a minerálů. Nemusíte se ale bát, že byste si nepochutnali a museli chroupat pouze syrovou mrkev a okurek. V dnešní době zakoupíte velké množství pochutin, které jsou v RAW kvalitě. Pochutnat si tak můžete na tyčinkách, chipsech nebo i čokoládě.

  1. ZERO WASTE

Nestačí jen třídit ale i odpad snižovat. Tady najdete pár tipů, jak snížit odpad ve své domácnosti. Noste sebou látkovou tašku a používejte své sáčky na zeleninu, ovoce a pečivo. Nekupujte plastové láhve a pokud si sebou chcete vzít nápoj, pořiďte si láhev skleněnou. Nekupujte jednorázová plastová brčka na pití, raději si pořiďte bambusová, skleněná či kovová. K dostání jsou již i papírová. Neplýtvejte jídlem – snažte se nakupovat pouze tolik potravin, kolik jste schopni sníst. Pokud patříte mezi milovníky kávy, noste sebou vlastní kelímek nebo hrnek, do kterého vám v kavárně sebou nápoj připraví. V létě jistě přijde vhod mít led do pití, nekupujte však jednorázové sáčky, které po použití musíte vyhodit. Raději si pořiďte například silikonovou formu na led, které se navíc nabízejí ve velké spoustě tvarů. Dále nevyhazujte oblečení ale opravte jej. A nové kousky do svého šatníku zkuste občas pořídit z druhé ruky, nejen že ušetříte ale můžete tak za pár korun najít opravdové poklady.

 

Zkuste to letos jinak, a na svůj seznam novoročních předsevzetí přihoďte i nový cíl, který není jen čistě o vás, ale pomůže zlepšit situaci na naší planetě.

Depositphotos_37702487_xl-2015