Nadělujeme radost ke všem nákupům nad 500 Kč. Těšit se můžete na tyto chutné i praktické dárečky.

Pu-Erh

Tmavé čaje (čaje typu Pu erh) – (čínsky hej cha) vícenásobně fermentované čaje s typickým zemitým arómatem, které se podobá zatuchlině ve starých sklepích (bez urážky).
caj

Tmavé čaje (čaje typu Pu erh) – (čínsky hej cha) vícenásobně fermentované čaje s typickým zemitým arómatem, které se podobá zatuchlině ve starých sklepích (bez urážky).

Proces zrání Pu Eru je podobný jako u sýrů, poněvadž se na povrchu vytváří jemný povlak ušlechtilé plísně. Technologie výroby tohoto čaje je dlouho střeženým tajemstvím a proto následující popis berte jako přibližný. Lísky se po sklizni nechají zavadnou na betonové podlaze chráněné před sluncem. Při rozprostírání se lístky promíchávají dřevěnými hrably a tím se i naruší buněčné membrány a dochází k fermentaci. Po několika hodinách se jsou lístky nahrnuty ven a vystaveny tak přímému slunečnímu žáru.

Pak se lístky napařují a ještě horké a vlhké se rozprostřou do vrstvy 40 -50cm silné a zakryjí plachtou. Takto se čaj nechá po několik dní.

Čím delší je doba fermentace, tím je chuť čaje jemnější a vyzrálejšíČaj se již jen usuší a jde do prodeje. A ještě poznámka na závěr. Rčení. Že čím jsou čaje typu Pu erh starší, tím jsou lepší, platí jen za podmínky 90% vlhkosti vzduchu, která podporuje vývin plísně. Ochucené (ovoněné) čaje – (čínsky moli cha) vzhledem k tomu, že čaj má velice silné absorbční schopnosti, přijímá část aromatu květů nebo vonné silice velice snadno. Děje se to ve zvláštních místnostech, kde se květy rozprostřou na lískách a nechají se tu spolu s čajem několik dní. Pro efekt se pak k čaji přidává nepatrné množství použitých květů.

V tradiční čínské medicíně je Pu-Erh pokládán za léčivo a je s ním tak nakládáno. Pravidelné pití podporuje nerušené a vyrovnané proudění energií Jin a Jang. Pu Erh působí imunostimulačně.

Moderní je využití Pu Erhu při dietních plánech, protože zahání chuť k jídlu a zrychluje metabolismus. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Látková výměna je po užití čaje tak markantní, že dochází k 2x rychlejšímu odbourání alkoholu v krvi-Chrání před infekčními chorobami - působí bakteriostaicky /zabraňuje množení bakterií/ - usnadňuje trávení tučných jídel - posiluje imunitní systém - pročišťuje organismus - působí antidepresivně.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení