Nadělujeme radost ke všem nákupům nad 500 Kč. Těšit se můžete na tyto chutné i praktické dárečky.

Domácí továrna na vitamíny

Objevte jednoduchost a hravost klíčení a vypěstujte si čerstvé vitamíny, antioxidanty, minerály a enzymy v pohodlí svého domova.

Zima je v plném proudu, do jara je ještě daleko a na první úrodu na zahrádkách si ještě nejaký čas počkáme.

Není nic jednoduššího, než si v domácích podmínkách vypěstovat vitamínovou bombu. Pěstování klíčků je velice snadné - zabere Vám jen pár minut z celého dne.

Nejjednodušší je si pořídit nádobu přímo k pěstování klíčků určenou. Zaručí nám optimální klima, které klíčkům vyhovuje a ty nám neosychají.

V čem tedy klíčit?

Nakličovací sklenice - zde

Naklíčovací sklenice je jedním z nejjednodušších a nejefektivnějších způsobů, jak si doma připravit během několika dní chutné a nutričně bohaté klíčky.

Naklíčovací sklenice je vyrobena ze zdravotně bezpečného skla. Má speciální šroubovací víčko opatřené síťkou z nerezové oceli, kovový stojánek pro umístění sklenice víčkem dolů a keramický podstavec pro zachycení přebytečné vody, která ze sklenice odkapává po promývání semen. Sítko na víčku sklenice zajišťuje rostlinám dostatečný přísun vzduchu.
Použité materiály a zaoblený tvar sklenice s velkým hrdlem umožňují její snadné mytí. Díky elegantnímu designu bude naklíčovací sklenice účelným a vkusným doplňkem každé kuchyně.

 

Misky na klíčení 3kusy - zde

 

Sada obsahuje tři samostatné nakličovací misky a spodní misku na zachytávání přebytecné vody. Misky na klíčení mají speciální dno, díky kterému semena nevysychají a přesto nejsou celá ponořená ve vodě. Jsou opatřeny podpěrami, které umožnují volné proudění vzduchu mezi miskami. Díky speciální úpravě je možné zalévat pouze horní misku a i k semínkum v dolních miskách se dostane dostatecné množství vody.

Je možné využívat najednou libovolný pocet misek, klíčit současně různé druhy semen nebo začít pěstovat semena postupně a na jednotlivých miskách klíčit výhonky v ruzných fázích zralosti.

Misky na klíčení se snadno čistí a jsou vyrobeny z kvalitního zdravotně nezávadného plastu bez obsahu BPA.

 

Automatické klíčidlo zde

 

Jste za hodně vytížení nebo zapomětliví? Pak je pro Vás automatické klíčidlo tou správnou volbou. Stačí, kdy do nádoby dáte pouze vodu a semínka  a automatické klíčídlo se o vše postará za Vás.  

Kropící mechanismus se spustí přibližně každých 15 minut, takže klíčky mají neustále bohatý přísun vody. Tímto způsobem zavlažování Vám klíčky vyrostou během pěti dnů do velikosti přibližně 8 cm, s párem zelených lístků. V této podobě jsou nejvýživnější! Přístroj lze volně rozšířit o další klíčící nádobu pro zvýšení kapacity. Klíčky jsou tak díky neustálému přísunu vody velmi šťavnaté a vyznačují se mimořádně bohatou a čerstvou chutí. 

Co klíčit?

Vybírejte pouze semínky, která jsou k tomu určena. Nejčastějí můžeme klíčit vojtěšku, řeřichu, mungo fazole, rukolu, brokolici, pískavici, jetel a mnoho dalších. Kompletní nabídku semen ke klíčení naleznete zde.

Proč klíčit?

Semínka jsou nekonečným zdrojem vitamínů (A, E, C, B, K), minerálů - železo, vápník, magnesium, kalcium a enzymů, které jsou velmi důležité. Jsou dobře stravitelná a hodně výživná. Nakličujte a dopřejte každé buňce ve Vašem těle lehce dostupnou výživnou enzymatickou bombu. Denně byste měli sníst minimálně jednu velkou hrst klíčků. Do salátů, na chléb či jako hlavní jídlo.