Nadělujeme radost ke všem nákupům nad 500 Kč. Těšit se můžete na tyto chutné i praktické dárečky.

Hřebíček není jen koření

Silný pomocník nejen při bolestech zubů.

Hřebíček je sušený kalich poupěte hřebíčkovce kořenného. Ostrovem hřebíčku jsou Moluky a do Evropy byl přivezen během středověku arabskými obchodníky a byl cenný obchodním artiklem.Hřebíček je oblíben v kuchyni jako koření jak do sladkého jídla, tak si s ním můžete skvěle dochutit rýží nebo maso. Vyniká silnou aromatickou vůní a chutí.

Známé jsou i jeho účinky v lidovém léčitelství. Má velmi silné desinfekční a místně znecitlivující účinky. Bývá využíván v zubním lékařství. Můžete si z něj vyrobit i účinné kloktadlo proti bolestem v krku. Hřebíčková silice tlumí citlivost a bolestivost zubního nervu. Hřebíček je účinný pomocník v boji proti paradentóze.

Může být obsažen v protirevmatických mastech. Podáván inhalační formou desinfikuje dýchací cesty a léčí průduškové záněty. Podle staré indické tradiční medicíny ajurvédy jeho podání v prášku ovlivňuje povzbudivě činnost srdečního svalu. Je opravdu hodně účinný na potlačení bolesti zubního zánětu. Při užívání hřebíčkové silice se výrazně omezí výskyt střevních parazitů.