Nadělujeme radost ke všem nákupům nad 1500 Kč. Těšit se můžete na tuto bavlněnou tašku BioVara.

Hřebíček není jen koření

Silný pomocník nejen při bolestech zubů.

Hřebíček je sušený kalich poupěte hřebíčkovce kořenného. Ostrovem hřebíčku jsou Moluky a do Evropy byl přivezen během středověku arabskými obchodníky a byl cenný obchodním artiklem.Hřebíček je oblíben v kuchyni jako koření jak do sladkého jídla, tak si s ním můžete skvěle dochutit rýží nebo maso. Vyniká silnou aromatickou vůní a chutí.

Známé jsou i jeho účinky v lidovém léčitelství. Má velmi silné desinfekční a místně znecitlivující účinky. Bývá využíván v zubním lékařství. Můžete si z něj vyrobit i účinné kloktadlo proti bolestem v krku. Hřebíčková silice tlumí citlivost a bolestivost zubního nervu. Hřebíček je účinný pomocník v boji proti paradentóze.

Může být obsažen v protirevmatických mastech. Podáván inhalační formou desinfikuje dýchací cesty a léčí průduškové záněty. Podle staré indické tradiční medicíny ajurvédy jeho podání v prášku ovlivňuje povzbudivě činnost srdečního svalu. Je opravdu hodně účinný na potlačení bolesti zubního zánětu. Při užívání hřebíčkové silice se výrazně omezí výskyt střevních parazitů.