Nadělujeme radost ke všem nákupům nad 500 Kč. Těšit se můžete na tyto chutné i praktické dárečky.

Jak léčit a předcházet nachlazení

Chřipka, angína, nachlazení a rýma. Čtyři nedobré sudičky, které doprovázejí chladné roční období. A s nimi spřízněná bolest v krku, kašel a ucpaný nos. S podzimem a prvními chladnými dny přichází i sezóna onemocnění spojených s poklesem teploty a nástupem pošmourného a nevlídného počasí.

Zatímco ti šťastnější (nebo spíše taky odolnější) jedinci se chřipce a angíně dokáží vyhnout, ty ostatní rýma či nachlazení postihne průměrně i několikrát do roka. A malé dítě klidně v průměru i každý měsíc. Podle statistik to tedy vypadá, že je nachlazení i rýma něco, s čím se musíme, jakkoliv jde o nepříjemné věci, smířit. Ale to je chyba.

Nachlazení se šíří infekcí. A to snadno

Nachlazení je onemocnění horních cest dýchacích, které postihuje zejména nos. Jak ho poznáte, už asi víte: provází jej bolest v krku, kašel a právě rýma. A jejich pachatel? Ten zůstane většinou neznámý.

Nachlazení a rýmu totiž přenášejí stovky virů. Co tedy udělat, aby si jeden z nich nezasedl právě na vás?

Nachlazení i rýmě předejděte

Z podstaty šíření infekčních je důležité pravidelné umývání rukou (před jídlem). Zvlášť když dorazíte domů z prostředí, kde se to případnými přenašeči virů jen hemží: typickým případem jsou přeplněné tramvaje, autobusy a vagóny. A samozřejmě: dejte si včas a pořádně do těla.

Odolnost proti rýmě a nachlazení získáte pravidelným otužováním a sportem. Vyhýbejte se zbytečnému stresu a své tělo nabijte vitamíny. Jako výborný prostředek prevence působí česnek. Obranyschopnost organismu „startují“ třeba i potraviny jako grapefruity nebo obyčejný špenát a kysané zelí. Máte rádi kakao? Výborně, obsahuje třeba zinek, co je také vhodnou prevencí.


Imunita

5a95635c88e36obrazek

Tridóšická směs sedmi organických bylin. Podporuje imunní systém a posiluje organismus v době zvýšeného stresu. Napomáhá rychlému zotavení po nemoci.


A jakkoliv jsou ale rady o prevenci před nachlazením dobře známé, většinou se o ně začneme zajímat, až už je pozdě.

Nachlazení nevyléčíte, jen lépe přechodíte

Pokud hledáte zaručený lék na rýmu a na nachlazení, nemáme pro vás dobrou zprávu. Neexistuje lék, který by 100% prokazatelně pomohl. A teď ale zpráva dobrá: stále je spousta metod, co průběh nachlazení zmírní. A jak omezit jeho nepříjemné dopady. Jitrocel a mateřídouška podporují vykašlávání a tělu prospěje i klid a dostatek spánku. Dalšími příznaky jsou totiž často bolesti hlavy a ztráta chuti k jídlu.


Ayurvédská mast Ganéša

stažený soubor

Voňavý pomocník v případě nachlazení, bolestech hlavy a svalů. Aplikujte na krk a na spánek nebo čelo.