Nadělujeme radost ke všem nákupům nad 500 Kč. Těšit se můžete na tyto chutné i praktické dárečky.

Co pro nás znamená ekologické balení balíčků

Co pro nás znamená ekologické balení balíčků

Vaše objednávky vyřizujeme s maximální péčí. K tomu patří také důkladné zabalení a předání balíčků zvolenému dopravci. Protože víme, že objednávka putuje kus cesty, a my chceme, aby zboží, které je často náchylné k poškození, došlo v pořádku až k Vám domů, musíme jej na cestu dobře připravit.

Protože je pro nás důležitá minimalizace produkce odpadů, ať už jsou plastové či papírové, k balení nejčastěji používáme materiály, které již byly použity. Přijde-li Vám objednávka domů, můžete tak své zboží najít uložené do použité bublinkové folie či kartonů, které prošly skartovačkou vlnitých lepenek. Jako výplně používáme také sáčky naplněné skartovaným papírem, noviny, letáky či listy časopisů, které už prostě byly vyprodukovány a my je recyklujeme v pravém slova smyslu.

Balíčky sice nemusejí vypadat zcela vzhledně, ale vězte, že s ohledem na přírodu je tento přístup ohleduplný i praktický.

K balení v mnohých případech používáme také krabice, ve kterých dostáváme zboží od našich dodavatelů, proto mohou být potištěné logy jiných společností či jsou na nich patrné pozůstatky starých štítků, lepících pásek apod.

Z našeho pohledu by nebylo zcela odpovědné vyhazovat bublinkové folie, pěnové výplně a další materiály, které najdeme v zásilkách, jež sami dostáváme, a na místo toho nakupovali nové obalové materiály, které by sice byly krásné a mohli bychom je jako ekologické označit, ale smysl recyklace by byl pozbyt. I za výrobou ekologičtějších a k přírodě šetrnějších materiálů totiž stojí dlouhý výrobní proces zvyšující uhlíkovou stopu. Recyklováním obalového materiálu tuto, do jisté míry zbytečnou, produkci alespoň maličko omezíme.
baleni

Protože dopravní společnosti musí přepravit velké množství zásilek, často s nimi zacházejí nešetrně. Důkladné balení za použití poměrně velkého balícího materiálu je tak nezbytné. Abychom ale spotřebu vystýlky alespoň minimalizovali, při balení se zaměřujeme například také na to, aby zvolená krabička odpovídala svou velikostí objemu objednaného zboží.

Jako e-shop, který upřednostňuje funkčnost a při tom zodpovědnost vůči přírodě, volíme cestu méně vzhledných balíčků před použitím krásných či vlastním logem opatřených obalů, a to i na úkor budování povědomí o naší značce.

Věříme, že jakožto zákazníci, kteří preferují organické, veganské a RAW produkty, náš přístup oceníte a budete se i tak radovat ze zboží, které jste si objednali. Zároveň doufáme, že si značku BioVara oblíbíte právě díky přístupu, který jsme si zvolili, i když se jedná o trnitější cestu budování značky, než je třeba právě užití krásných obrandovaných zásilkových krabic.

A za to i Vám, našim zákazníkům, patří náš dík, protože jsme rádi, že náš přístup k ekologii a recyklaci sdílíte.

Tým Biovara.cz