Makadamiové ořechy

Filtrovat dle
Cena
Filtrovat dle
RAW kvalita

Makadamiové ořechy jsou chutné

Makadamie je jméno jako z orientální pohádky. Ale tyto ořechy nemají původ ze středního východu. Makadamie pochází z Austrálie. Ale dnes se pěstování oříšku daří v Africe a Americe a byly zavezeny třeba i na Havaj. Nás ale zajímá, že se makadamiové ořechy dostaly až na náš stůl. 
Makadamiové ořechy jsou pochutina, která je pro svou mimořádnou chuť velice ceněna. Pokus původ ořechů není pohádkový, jejich cena poněkud ano – ořechy určitě nepatří k těm levnějším.

Makadamiové ořechy jsou také velice kalorické, takže rozdrcené se budou hodit do müsli nebo do jogurtu na snídani. A jsou zdravé. Obsahují spoustu tuku s vysokým zastoupením prospěšných nenasycených mastných kyselin. Pomáhají redukovat špatný cholesterol, proto jsou výbornou prevencí proti chorobám srdce. A působí jako antioxidanty, které pomáhají při regeneraci kůže a pro zdravé vlasy. Zdravá výživa se bez nich neobejde a není divu, že se plody makadamie používají v kosmetice.

Makadamiový olej je vysoce ceněný

Za studena lisovaný olej si uchovává všechny vlastnosti, kvůli kterým jsou madamie vyvažovány zlatem. Olej z ořechu se výborně roztírá a je vhodný na masáže. Dobře se vstřebává do kůže a činí ji elastickou, hladkou a pružnou.

Olej z makadamiových ořechů kůži nedráždí, bez obav se hodí na dětskou i na stárnoucí kůži.