Nadělujeme radost ke všem nákupům nad 500 Kč. Těšit se můžete na tyto chutné i praktické dárečky.

Masticha čistý prášek v kapslích 40 ks

Kód: 8594181470018
Novinka
Značka: Masticha
345 Kč 8,63 Kč / 1 ks
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
5.8.2021
Přírodní prášek z Chios Mastichy v kapslích pro správnou činnost trávícího ústrojí. Mastichové kapsle podporují zažívání a redukují nežádoucí bakterie Helicobacter pylori v trávícím ústrojí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ÚČINKY MASTICHY NA LIDSKÝ ORGANISMUS

ŽALUDEK, DVANÁCTERNÍK, TRÁVICÍ ÚSTROJÍ

Ochrana před Helicobacter pylori

Studie potvrdily fakt, že masticha dokáže potlačit a případně i úplně redukovat helicobacter pilori, původce žaludečních vředů. Pravděpodobně v současnosti neexistuje jiná substance s podobným účinkem.

Podpora zažívání a úleva při bolestech žaludku

 

Účinky mastichy v dutině ústní

 • zamezuje bakteriálnímu bujení v dutině ústní, které způsobuje peridentální onemocnění
 • působí proti kazivosti zubů
 • redukuje zubní plak
 • působí proti zápachu z úst

Účinky mastichy působící na trávicí ústrojí:

 • proti bolesti žaludku
 • proti zažívacím obtížím
 • proti vředovým onemocněním
 • proti oxidaci LDL (cholesterolu) a tím ovlivňuje výskyt aterosklerózy
 • jako přirozený antioxidant
 • významně redukuje bakterii Helicobacter pylori

Další účinky na lidský organismus:

 • pomáhá při hojení ran
 • regeneruje pokožku a podporuje tvorbu kolagenu
 • působí antibakteriálně proti patogenním bakteriím
 • Působí antimykoticky

Odkapávání pryskyřice z řečíku lentišku

 
 
Tajemství pryskyřice z jihochioských řečíků zatím neodhalily četné výzkumy posledních desetiletí. Možná je to půdou, možná vlivem vyhaslých sopek, možná specifickým podnebím. V každém případě tyto blahodárné vlivy přetrvávají tisíciletí a okusil je Galén, Kryštof Kolumbus i Mahmut, osmanský sultán. A okusit je můžeme i my.

FENOMÉN "MASTICHA Z CHIU"

Chios masticha (Μαστιχα Χιου) je název pro pryskyřičnou mízu získanou z mastichového stromu, řečíku lentišku (Pistacia lentiscus var. Chia). Je to přírodní aromatická pryskyřice, která vykapává z uměle vytvořených zářezů kmene řečíku lentišku.

ZÍSKÁVÁNÍ MASTICHY

Když míza mastichového stromu kape z kmene, je průsvitná a lepkavá. Až po 15-20 dnech na slunci ztvrdne a tvaruje se do různých velikostí a tvarů díky povětrnostním vlivům. Poté, co kapky ztvrdnou, má masticha poněkud hořkou chuť, ta ale za několik dní ustupuje a zanechává pouze výraznou vůni s nasládlou chutí, což dělá mastichu z Chiu tak jedinečnou pro přímou spotřebu a gastronomii. Díky oxidaci se barva pryskyřice po 12-18 měsících mění z průsvitné, přes slonovinovou až do žluta.

TAJEMSTVÍ MASTICHY

Přes mnohé studie a výzkumy není stále rozluštěno tajemství unikátních vlastností chioské mastichy, která je ve své účinné podobě získávaná pouze v jižní části řeckého ostrova Chios v oblasti nazývané Mastichochorchia (mastichové vesnice). Možná je to půdou nebo podnebím, ale faktem zůstává, že na jiném místě na světe se z řečíku lentišku nedaří získávat pryskyřici s účinky alespoň se přibližujícími té chioské.

Masticha obsahuje více než 100 různých látek, ale přesně identifikovatelných je pouze 80 z nich. Možná právě taková bohatá rozmanitost obsahu je důvodem pro mnohostranné využití mastichy v potravinářském průmyslu, ve zdravotnictví a v kosmetice po celém světě. 

Pro českého spotřebitele je cenná masticha ve své původní podobě pro léčivé použití a také jako přísada v kosmetických přípravcích.

MASTICHA V PRŮBĚHU VĚKŮ

Chios masticha a její účinky jsou známé od starověku. První zmínky o této surovině se datují do doby těsně před začátkem letopočtu. Víme, že byla ceněná pro léčivé účinky, hojivé účinky a pro výrazné aroma. Nejznámější z těch dob je její označení první žvýkačka v historii. Masticha, i když je to pro Středoevropany téměř neznámý fakt, značně ovlivnila dějiny Středomoři. Tento vliv lze přirovnat k dnešnímu vlivu ropy a obchodu s ropou na mezinárodní vztahy.

MASTIHA? MASTIK? MASTIKA? MASTICHA!

Označení masticha používáme v češtině jako nejpřesnější opis řeckého μαστιχα. Pokud se setkáte s označením mastiha, jedná se o přepis, který používají Řekové pro anglosaské a jiné země, které neznají "ch" nebo je vyslovují jinak. V anglicky mluvících zemích se masticha označuje jako mastic, což je základem pro označení mastik nebo mastika používané někdy ve slovanských jazycích. Označení mastix, které se také používá, pochází z latiny.

CHRÁNĚNÉ OZNAČENÍ PŮVODU

Jako unikátní, lokální a specificky účinný produkt je Chios masticha od roku 1997 je chráněna značkou Chráněné označení původu (PDO). Toto označení má být zároveň i ochranou zákazníků proti bezcenným imitacím a padělkům.

Na základě vyhlášky č. 123/1997 (LO224/24-1-97) Evropské unie je Chios masticha zapsána na příslušném seznamu produktů CHOP (PDO) s cílem, aby případné imitace a padělky neohrozily pověst této specifické suroviny.

Originální název:
Masticlife Chios Masticha 40 kapslí
Hmotnost:
18,2g (± 7,5%)
Balení:
40ks kapslí z hydroxypropylmethylcelulózy v blistru
Složení:
100% přírodní prášek rostlinného původu z Chioské mastichy, kapsle z hydroxypropylmethylcelulózy.
Dávkování:
2 kapsle zapít vodou nebo džusem, 2krát denně (ráno a večer alespoň půl hodiny před jídlem). Není náhradou pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.
Upozornění:
Není určeno pro děti. Nepřekračujte uvedené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Ukládat mimo dosah dětí! Certifikát SZÚ číslo: 183-152/12
Balení:
40ks kapslí z hydroxypropylmethylcelulózy v blistru
 • Použití:
  • Zapít vodou
 • Účinky:
  • Působí antisepticky a antimykoticky
  • Působí na činnost tlustého střeva
  • Redukuje Helicobacter pylori
  • Ulevuje od pálení žáhy
  • Ulevuje od bolesti žaludku
  • Příznivě působí na snižování cholesterolu
  • Snižuje vysoký tlak
Skladování:
Skladujte v suchu při teplotě do 25°C v uzavřeném obalu.
Výrobce:
pro Notia, spol. s r.o. vyrábí Favea a.s.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: