Nadělujeme radost ke všem nákupům nad 1500 Kč. Těšit se můžete na tuto bavlněnou tašku BioVara.

Miska na klíčení obilovin 23 cm antracit

Kód: ESCHENFELDER4
Novinka
Značka: Eschenfelder
1 420 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
19.4.2021

Keramická miska Eschenfelder je díky své hloubce ideální pro pěstování mladých trav bez hlíny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

KERAMICKÁ MISKA NA PĚSTOVÁNÍ TRAV A KLÍČENÍ SEMEN

Keramická kličicí miska Eschenfelder o průměru 23 cm je oproti standardním miskám hlubší, a tak je vhodná především pro pěstování mladých trav - mladé pšenice, ječmene, žita, ale i řeřichy a dalších rostlin a obilovin, kterým rostou delší kořínky. K pěstování nepotřebujete hlínu ani jiné substráty. Miska se vyrábí ručně, vypaluje se při 1220 °C, je voděodolná, neobsahuje žádné škodlivé složky pro zdraví ani životní prostředí a je zcela bezpečná pro styk s potravinami.

Doporučujeme na

obiloviny - ječmen, pšenice, kamut, žito, dále semena zeleniny, luštěnin a bylin (vojtěška, řeřicha, sezam, pohanka, slunečnice, čočka, hrách, fazole, sója, hořčice, brokolice atd.)

Nevhodné na

mletá a loupaná semena

pěstování mladých trav

Ideální pro pěstování mladých trav

Větší hloubka misky umožňuje zdravý růst kořenového balu. Díky tomu, že mají kořínky více prostoru a jsou chráněné před světlem a přehříváním, jsou pak lépe využitelné pro další zpracování, hlavně odšťavňování. Optimální čas pro sklizeň trávy nastává předtím, než začne blednout, což je obvykle po 12-14 dnech. Po této době bude tráva vysoká až 15 cm a nejjednodušší je sklízet ji nůžkami. Trávu nebo kořínky odšťavňujte hned po sklizni. Z jedné sklizně (70-80 g zrn) budete mít cca 3-5 porcí zelené šťávy.

klíčicí miska

Použití misky

S miskou Eschenfelder zvládnete pěstovat obilné trávy a klíčit semena, i když s tím dosud nemáte žádné zkušenosti.

Použití: Semena, která jste měli předem na pár hodin namočená ve vodě, propláchněte a rovnoměrně rozprostřete po nerezovém sítku. Sítko položte na misku. V prvních dvou dnech je ideální zakrývat misku alobalem kvůli zamezení vysychání. Klíčky/sadbu dvakrát denně navlhčete pomocí rozprašovače. Ve chvíli, kdy budou kořínky klíčků nebo trávy prorostlé sítkem, můžete je proplachovat pod tekoucí vodou. Dbejte na to, aby v misce nezůstávala voda, která po proplachu odkape ze sadby.

Čištění: Misku i sítko umyjte jarem a vodou nebo je vložte do myčky.

Průměr kličicí plochy je 23 cm, a tak je miska vhodná pro klíčení a pěstování běžného nebo většího množství semen. Obilné trávy jsou připravené ke sklízení po 12-14 dnech, klíčky po 5-8 dnech podle druhu semen.

Pěstování řeřichy

klíčení řeřichy

PARAMETRY

Barva
bílá
Průměr
23 cm
Materiál
keramika a nerezová ocel

FOTOGALERIE

Doplňkové parametry

Kategorie: Potraviny
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: