Darjeeling Himalaya SFTGFOP1 50 g - Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Darjeeling Himalaya SFTGFOP1 50 g

Darjeeling Himalaya je pravý černý čaj pocházející z podhůří zasněžených Himálají. Označení SFTGFOP1 (Super Fine Tippy Golden Flowery Orange Pekoe, grade 1) udává, že se jedná o nejkvalitnější třídu čaje z Dárdžilingu. Má výraznou medovou chuť, kterou doprovází tipsově prachové tóny. Nálev je červenohnědé barvy s příjemným, silně květinovým až nasládlým aroma.

Zobrazit celý popis

Výrobce:Salvia Paradise s.r.o.
Katalog. číslo:8595595905486
Hmotnost položky:0.05 kg
Naše cena: 79 Kč vč. DPH
DPH:15%
Doba dodání: Skladem
Počet ks

Černé čaje mají obecně silnou chuť a výrazné aroma. Jedná se o čaje fermentované.

Proces fermentace zbarvuje listy rostliny Camellia sinensis a probouzí v nich typickou chuť i vůni, zároveň prodlužuje jejich trvanlivost. Ve východní Asii se černému čaji říká červený čaj.

Čajovník čínský působí jako antioxidant a podporuje fyzickou a mentální aktivitu. Pití čaje je vhodné pro udržení zdravého chrupu, podporujestav kostí a kůže. Je doporučovánpři regulaci hmotnosti, je schopen normalizovat hladinu glukózy v krvi a metabolismus tuků. Podporuje normální zdraví srdce.

Doporučená příprava: 
Tři čajové lžičky (7 g) čaje vložíme do konvičky a přelijeme 500 ml vody o teplotě 95 °C. Louhujeme 2–3 min. Z tohoto čaje lze připravit jeden nálev. Je vhodný jako ranní čaj k dobré snídani.

Zákonné zařazení: Čaj pravý černý

Složení: 100% Darjeeling Himalaya