Earl Grey s příchutí bergamotu 50 g - Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Earl Grey s příchutí bergamotu 50 g

Earl Grey je pravý černý čaj , který je ochucený přírodní bergamotovou silicí. Má charakteristickou chuť i aroma. Jedná se o čaj s dlouholetou historií a je velice vhodný jako nápoj do horkých letních dnů, ale i k praskajícímu krbu v zimních měsících. Jedná se o čaj, který lze nabídnout mezi širokým kruhem přátel, jelikož většině z nich zachutná. Chuť je kořeněná, lehce trávová, která je dokreslena lehkou pikantností po bergamotové silici. Nálev je hnědo červené barvy.

Zobrazit celý popis

Výrobce:Salvia Paradise s.r.o.
Katalog. číslo:8595595905530
Hmotnost položky:0.05 kg
Naše cena: 69 Kč vč. DPH
DPH:15%
Doba dodání: Skladem
Počet ks

Černé čaje mají obecně silnou chuť a výrazné aroma. Jedná se o čaje fermentované.

Proces fermentace zbarvuje listy rostliny Camellia sinensis a probouzí v nich typickou chuť i vůni, zároveň prodlužuje jejich trvanlivost. Ve východní Asii se černému čaji říká červený čaj.

Čajovník čínský působí jako antioxidant a podporuje fyzickou a mentální aktivitu. Pití čaje je vhodné pro udržení zdravého chrupu, podporujestav kostí a kůže. Je doporučovánpři regulaci hmotnosti, je schopen normalizovat hladinu glukózy v krvi a metabolismus tuků. Podporuje normální zdraví srdce.

Doporučená příprava: 
Dvě až tři čajové lžičky (6 - 9 g) čaje vložíme do konvičky a přelijeme 500 ml právě vroucí vody. Louhujeme 3-5 min. Z tohoto čaje lze připravit 1 nálev. Pro zmírnění chuti doporučujeme vyzkoušet kombinaci s mlékem, které nápoj zjemní.

Zákonné zařazení: Aromatizovaný čaj

Složení: Earl Grey, bergamotová silice