Kešu JUMBO FUDCO 250 g - Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Kešu JUMBO FUDCO 250g

Kešu JUMBO FUDCO prémiové kvality...

Zobrazit celý popis

Výrobce:Fudco
Kód výrobce:Kešu JUMBO FUDCO 250g
Katalog. číslo:5025042022938
Hmotnost položky:0.25 kg
Naše cena: 202 Kč vč. DPH
DPH:15%
Doba dodání: Skladem
Počet na skladě:Méně než 5 ks
Počet ks

Oříšky kešu FUDCO prémiové kvality.

Anacardium occidentale - tento strom roste v jižní a střední Americe a cenné je i jeho dřevo. Hodně se pěstuje i v Indii. 

Semeno je uloženo v ořechu ledvinovitého tvaru zavěšeném na zdužnatělé jedlé stopce, která vzhledem připomíná hrušku. Tato dužina je bohatá na vitamín C a slouží k výrobě šťávy a vína. Skořápky ořechů obsahují toxický olej kardol. Kešu je velmi zvláštní rostlina. Někteří badatelé označují její plody za jablko, jiní za ořech. Oříšky kešu mají obsah tuku 45%. Obsahují vitamíny sk. B a hodně kyseliny listové. Mají spolu se slunečnicovým semínkem nejvyšší obsah hořčíku ze všech ořechů a semen vůbec. Mimo hořčíku mají také hodně železa, draslíku a fosforu.

Kešu obsahují v poměru tuky:

  • nasycené - 7,16g
  • polynasycené - 7,84g
  • mono nenasycené - 23,3g

V Evropě se kešu obvykle používají usušené, opražené, někdy osolené. V Indii je používají čerstvé do rozličných jídel, včetně jehněčího kari, do dušeného masa, zeleninových jídel, nádivek do kuřat nebo jako chuťovka do salátů, do koláčů a sušenek. Lze je použít i k přípravě různých krémů, müsli a granol. Běžně jsme zvyklí na opražené ořechy. Zdravější jsou však neopražené. Je důležité je pořádně rozžvýkat.