Kokos strouhaný RAW/BIO 100 g - Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Kokos strouhaný BIO RAW 100 g

Bio strouhaný kokos je vyroben z dužiny čerstvých ekologicky pěstovaných kokosových ořechů, které se nastrouhají na malé kousky a šetrným způsobem usuší. Díky způsobu zpracování jsou krásně křupavé, mají příjemnou kokosovou vůni a chuť. Vhodný k přímé konzumaci, do müsli, smoothie, jogurtů, dezertů, ovocných salátů, na pečení nebo jako přísada do exotických jídel.

Zobrazit celý popis

Výrobce:Aspen team s.r.o.
Katalog. číslo:8594172691316
Hmotnost položky:0.1 kg
Naše cena: 49 Kč vč. DPH
DPH:15%
Doba dodání: Skladem
Počet ks

Kokos strouhaný v RAW/BIO kvalitě 1000 g.

Kokosový ořech je druh ovoce, dutý nepukavý plod kokosovníku ořechoplodého, což je až 30 m vysoká palma s přímými nebo prohnutými kmeny a více než 5 m dlouhými listy. Roste nejčastěji na mořském pobřeží.

Ve skutečnosti se však nejedná o ořech, ale o zaoblenou trojbokou peckovici. Má tři vrstvy. První slabá, slámové barvy, kryje až 10cm tlustou vláknitou hmotu. Pod ní je známý kokosový ořech.

V sanskrtu (jazyku antické indie) jsou kokosové palmy známé jako "kalpa vriksha" což znamená "strom který obsahuje všechno potřebné k životu" a to rovnou pro jednu třetinu lidské populace. Cíleně se pěstuje déle než 3000 let.

Pod tvrdou skořápkou se nachází bílá dužina, které je složena z 60% tuku, 20% glycidů, 8% proteinů a 6% vody. Průměrný mladý kokos je zdrojem až 20% denní dávky vápníku, 2 gramů vlákniny, stejného množství proteinu, 15 gramů cukrů a 3 gramů nenasyceného tuku.

Dužina se využívá při léčení nervových nemocí, ztrátě paměti, slabosti, plicních vad i dermatitidě ( kokosový olej ). Kokos by se neměl konzumovat společně s mléčnými výrobky ( tuky těchto potravin jsou rozdílné ).

Dužinu kokosu lze konzumovat samotnou, nebo ji využít v mnoha receptech, např. v ovocných salátech, müsli apod.

Složení: 100% strouhaný kokos z ekologického zemědělství, nepražený.

Použití: Vhodný k přímé konzumaci, do müsli, smoothie, jogurtů, dezertů, ovocných salátů, na pečení nebo jako přísada do exotických jídel.

Země původu: Srí Lanka. Skladujte v suchu, mimo dosah přímého slunečního světla.