Lapacho kůra 50 g - Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Lapacho kůra 50g

Vnitřní vrstva kůry jihoamerického stromu Lapacho - Tabebuia impetigino. Indiáni ho nazývají strom Bohů a pro své účinky, které mají příznivý vliv na organismus...

Zobrazit celý popis

Výrobce:Salvia Paradise s.r.o.
Kód výrobce:Lapacho kůra 50g
Katalog. číslo:8595595904212
Hmotnost položky:0.05 kg
Naše cena: 83 Kč vč. DPH
DPH:21%
Doba dodání: Skladem
Počet na skladě:5-10 ks
Počet ks

Lapacho kůra. Domovinou stromu lapacho je amazonský prales a další oblasti Jižní a Latinské Ameriky. Jeho velmi tvrdé dřevo odolné vůči infekcím,nemocem a rozkladu je hojně využíváno ve stavitelství či výrobě zemědělských nástrojů. Často bývá zaměňován s jinými odrůdami (rostou např. i v Africe), které však postrádají pozitivní vlastnosti. Ve fytoterapii se používá pouze vnitřní kůra z Lapacha Morado a Lapacha Colorado, obsahující účinné látky. Skvělé vlastnosti kůry lapacha objevili domorodí obyvatelé a to různých kmenů nezávisle na sobě.

Traduje se užívaní ještě z dob před Inky. Od pradávna je tedy lapacho součástí tradiční místní medicíny prověřené staletími. Do Evropy tento skvělý přípravek přírodní medicíny přivezli ze svých cest již Vikingové. Účinky a působení čaje z lapacha se brzy rozšířily do celé Evropy i dalších částí světa. Dnes je čaj z kůry lapacha jedním z nejvěhlasnějších.