Para ořechy 600 g - Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Para ořechy 600 g

Obrovské ořechy z Amazonského pralesa mírné, nezvyklé chuti a masité konzistence. Para ořechy jsou plody juvie ztepilé, vysokého stromu dorůstajícího výšky až 50 m. Jedná se o jeden z nejvyšších stromů Amazonie, kde se přirozeně vyskytuje. Para ořechy jsou velice oblíbené pro své nutriční hodnoty. Mají vysoký obsah vlákniny a nízký obsah cukru.

Zobrazit celý popis

Výrobce:Salvia Paradise s.r.o.
Katalog. číslo:8595595911197
Hmotnost položky:0.6 kg
Naše cena: 599 Kč vč. DPH
DPH:15%
Doba dodání: Skladem
Počet ks

Para ořechy rostou výhradně v Amazonském pralese, kde jsou velice ceněny jak pro svou lahodnou chuť, tak pro svou výživnou hodnotu. Rostou na jedněch z nejvyšších stromů pralesa (až 50 metrů) v plodech podobných kokosovému ořechu. Takový plod má v sobě 10 - 25 semen chráněných tlustou skořápkou, ve které se teprve ukládá jedlá část.

Mají velmi vysoký obsah mastných kyselin, což jim dodává na tučnosti a sytosti. Jsou bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty. Snižují LDL cholesterol v krvi a díky vysokému obsahu selenu napomáhají předcházet srdečním chorobám, cirhóze jater a rakovině.

Pozor! Ořechy je třeba skladovat opatrně v pokud možno vduchotěsných nádobách, jinak mohou kvůli vysokému obsahu tuků žluknout!

Výživové údaje ve 100 g:

  • Energetická hodnota: 2873 kJ / 684 kcal
  • Tuky: 68 g - z toho nasycené: 7,8 g
  • Sacharidy: 7,8 g - z toho cukry: 5,9 g
  • Vláknina: 15 g
  • Sůl: 0,03 g

Složení: 100% para ořechy