Ženšen pravý 6letý kořen BIO prášek 75g - Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Ženšen pravý prášek 75g

Ženšen pravý prášek 75g...

Zobrazit celý popis

Výrobce:Salvia Paradise s.r.o.
Kód výrobce:Ženšen pravý prášek 75g
Katalog. číslo:8595595901433
Hmotnost položky:0.075 kg
Naše cena: 599 Kč vč. DPH
DPH:15%
Doba dodání: Skladem
Počet na skladě:Méně než 5 ks
Počet ks

Ženšen je bylinkou původem z Číny, kde má tisíciletou tradici užívání. Objeven byl prvně v horách Mandžuska, což je v současnosti společně s některými místy Severní Koreje poslední místo kde bychom volně rostoucí ženšen ještě nalezli. Postupně byl s rostoucím věhlasem pro velkou poptávku z volné přírody vytěžen. Ve dvacátém století se začal již komerčně pěstovat, především v Koreji. Sklízen je kolem pátého roku, kdy kořeny dosahují dostatečné velikosti. Dříve byly ty nejkvalitnější kořeny vyvažovány zlatem a užití byly vyhrazeno pro čínskou císařskou rodinu a jeho císařovi ministry. Ženšen u nás známí také pod názvem "Všehoj" naznačuje široké spektrum užití této pravděpodobně nejvěhlasnější asijské rostliny.

Používá se zejména k udržení mentální a fyzické výkonnosti. Má pozitivní vliv na kognitivní funkce, udržení koncentrace a funkci paměti. Známý je žen-šen jako antioxidant, který osvěžuje tělo a přispívá k  vytrvalosti a vitalitě. Doporučuje se užívat při únavě a stresu. Stabilizuje hladinu cukru v krvi. Přisuzovány jsou pozitivní účinky žen-šenu na správnou funkci imunitního systému - přispívající k přirozené obranyschopnosti organismu.

Ženšen - Panax ginseng má významný stimulační účinek. Při odbourání únavy a zvýšení fyzické i mentální aktivity, si tělo stále zachovává možnost bez potíží usnout ( několik hodin po užití, samozřejmě neužíváme před spaním). Je velmi ceněn sportovci a je používán jako jeden z velmi mála přírodních legálních dopingů - Ženšenem lze nahradit veškeré nezdravé stimulanty jako káva, energy drinks, či drogy typu kokain a pervitin. Ženšen nemá vedlejší účinky a nevzniká u něj tolerance (není potřeba zvyšovat dávky pro dosažení stejného účinku).