Nadělujeme radost ke všem nákupům nad 500 Kč. Těšit se můžete na tyto chutné i praktické dárečky.

Rajčata sušená půlená RAW/BIO 1000 g

Kód: SUSENERAJ2
499 Kč 49,90 Kč / 100 g
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
Jsou to zralá bio rajčátka sušená na sluníčku za přísných kontrol kvality

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sušením sice ztratí většinu vody, ale zachovají si stejnou nutriční hodnotu jako v čerstvém stavu (např. vysoký obsah lykopenu, antioxidantů, vlákniny, vitamínů A a C při nízkém podílu sodíku, nasycených tuků, cholesterolu a kalorií). Poprvé byla sušena v Itálii, a to z důvodu jejich uchování na zimu.

Obecně byla čerstvá poprvé pěstována v Mexiku. Po mnoho let předtím byla považována za jedovatá a byla pěstována výhradně pro jejich okrasnou hodnotu. Lykopen v rajčatech přispívá k ochraně proti rakovině a onemocněním srdce. Bylo prokázáno, že strava bohatá na rajčata, přispívá velkou měrou ke snížení rizika rakoviny prostaty. Vitamínu C obsahují rajčata tolik, že dokážou pokrýt jeho denní potřebu až z 40%! 

Sušená rajčátka jsou „lipofilní“, což znamená, že jejich nutriční hodnota je zvýšena tím, když se konzumují/vaří společně s tukem, např. s olivovým olejem. Podle studií v sobě nesou mnohem více vlákniny, draslíku, vápníku a železa rajčata sušená než jejich čerstvé sestry. 

Sušená rajčata lze využít v nejrůznějších receptech. Můžete si jimi zkusit okořenit vaše oblíbená jídla, např. ve formě kostiček je přidat do míchaného salátu či do vařených fazolí. Budou vám chutnat zaručeně v čemkoliv! 

Bez přidaného cukru. Nesířeno. Sušeno na slunci.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rajčata
Hmotnost: 1 kg
Váha - cs: 1000 g
RAW kvalita - cs: Ano
Země původu - cs: Turecko
Produkt v BIO kvalitě - cs: Ano
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: