Kakaové máslo RAW/BIO nepražené 1000 g - Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Kakaové máslo RAW/BIO 1000 g

Kakaové máslo je tuhý, nažloutlý rostlinný tuk, který vzniká lisováním rozdrcených nepražených kakaových bobů...

Zobrazit celý popis

Výrobce:Lifefood Czech Republic s.r.o.
Katalog. číslo:8594071487836
Hmotnost položky:1 kg
Naše cena: 784 Kč vč. DPH
DPH:15%
Doba dodání: Zboží není skladem
Počet ks

Kakaové máslo je tuhý, nažloutlý rostlinný tuk, který vzniká lisováním rozdrcených nepražených kakaových bobů. Liší se maličko vůní a bodem tání podle druhu kakaového bobu. Procentuální zastoupení kakaového másla v kvalitních kakaových bobech je asi 55%. Kakaové máslo je snadno rozpustné, zpracovatelné a dobře stravitelné. Při nižší teplotě se objem másla zmenší a tak se při výrobě čokolády hmota lépe vyklopí z formy.

Kakaové máslo je jedním z nejstabilnějších tuků, protože obsahuje vhodné antioxidanty zabraňující žluknutí a je možno jej uchovávat dva až pět let bez výrazné změny struktury. Navíc je vhodnou ingrediencí k výrobě kosmetiky. To zejména díky své jemné struktuře, příjemné vůni a změkčující povaze, ale hlavně proto, že je obvykle dobře snášeno a nedráždí pokožku.

Získává se lisováním v hydraulických lisech, kdy vytéká z drceniny a je uchováváno v tuhé podobě. Zbylé výlisky se melou na kakaový prášek. Z kakaového másla se vyrábí čokoládové cukrovinky, používá se v kosmetice a farmacii. Má jemnou čokoládovou chuť a vůni. Čím vyšší je obsah kakaového másla, tím je čokoláda kvalitnější a jemnější. Každá čokoláda má trošičku jinou chuť a jinak se rozpouští v ústech. Méně kvalitní čokoláda se rozpouští v ústech hůře právě díky tukům nižší kvality.

Výživové údaje ve 100 g:
Energetická hodnota: 3701 kJ / 884 kcal
Tuky: 100 g - z toho nasycené: 60 g
Sacharidy: 0 g - z toho cukry: 0 g
Vláknina: 0 g
Bílkoviny: 0 g
Sůl: 0 g

Složení: 100% kakaové máslo

Informace pro alergiky: může obsahovat stopy ořechů a sezamu

Skladování: uchovejte v suchu, temnu a chladnu