Meruňky sušené RAW/BIO 100 g - Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Meruňky sušené RAW BIO 100g

Meruňky sušené BIO 100g Tyto lahodné přesladké plody jsou známy již tisíce let, poprvé byly pěstovány v Číně. Jsou doslova nabité beta-karotenem...

Zobrazit celý popis

Výrobce:Lifefood Czech Republic s.r.o.
Kód výrobce:Meruňky sušené RAW BIO 100g
Katalog. číslo:8594071482701
Hmotnost položky:0.1 kg
Naše cena: 60 Kč vč. DPH
DPH:15%
Doba dodání: Skladem
Počet ks

Tyto lahodné přesladké plody jsou známy již tisíce let, poprvé byly pěstovány v Číně. Jsou doslova nabité beta-karotenem (důležitý pro srdce), vitamínem A (chrání oči) a vlákninou (prevence zácpy a podpora dobrého zažívání). 

Beta-karoten je také užitečný pomocník v ochraně před rakovinou hrtanu a plic.  Dalším přínosem pro vaše zdraví je v nich obsažený vitamín E, draslík, sodík, železo, křemík, vápník, fosfor, mastné kyseliny, aminokyseliny, uhlohydráty atd.

Měď a kobalt z meruněk je prospěšný při léčbě anémie.  Lze říci, že sušené meruňky mají mnohem vyšší nutriční hodnotu než meruňky čerstvé, neboť všechny jeho živiny jsou v těch sušených koncentrované (např. 12x více železa, 7x více vlákniny a 5x více vitamínu A). 

Není bez zajímavosti, že meruňky tvoří jedno ze základních jídel Hunzů - národ žijící v Himalájích známý pro jejich mimořádnou dlouhověkost, výtečné zdraví a konzumaci téměř výhradně rostlinné stravy.  Meruňky jsou natolik univerzální, že si je můžete dopřávat jen tak samotné, přimíchat do ovocných salátů nebo z nich připravovat rozličné vita-sladkůstky. Osvědčené jsou také jako surovina pro oblíbené marmelády či likéry. Naše sušené meruňky nejsou ošetřeny oxidem siřičitým ani žádnou jinou chemií (což je samozřejmostí u veškerého Lifefood sortimentu), pochází z ekologického pěstitelství.

To, že nebyly ošetřeny konzervací ani běleny poznáte podle tmavé barvy a „karamelové“ chuti (podobná sladkým fíkům). 

Bez přidaného cukru. Nesířeno.