Reishi instantní 20 sáčků - Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Reishi instantní 20 sáčků

Reishi, je obecně známá jako "královna hub"...

Zobrazit celý popis

Výrobce:Vitalvibe s.r.o.
Katalog. číslo:4897039310103
Hmotnost položky:0.02 kg
Naše cena: 720 Kč vč. DPH
DPH:15%
Doba dodání: Skladem
Počet ks

Houba Reishi (Ganoderma lucidum), základní složka přípravku Instant Reishi, je obecně známá jako "královna hub".  Reishi se používá už více než 4000 let, a je jednou z nejprozkoumanějších bylin na světě. Z různých druhů Reishi, které rostou přírodní metodou na kmeni stromu, používá Four Sigma Foods červenou Reishi.

Prospěšné účinky Reishi:

  •   pomáhá zlepšovat obranyschopnost organismu
  •   má příznivý vliv na hladinu cholesterolu v krvi
  •   napomáhá při únavě
  •   má příznivý vliv na hladinu krevního tlaku a činnost kardiovaskulárního systému a funkci srdce;
  •   podporuje funkci jater, žaludku a plic
  •   přispívá ke zdraví kloubů
  •   má protizánětlivé účinky
  •   je adaptogenem: podporuje tělo při slabosti, námaze, únavě a rekonvalescenci; pomáhá tělu přizpůsobit se různým stresovým faktorům

Nyní nové a vylepšené složení bez stévie!

Kombinace máty, šípku a tulsi skvěle doplňuje houbu reishi, které je v nové receptuře o třetinu více. 

Reishi, podobně jako další tzv. funkční houby, obsahuje několik set biologicky aktivních látek, které mají velmi široké spektrum příznivých účinků na lidské tělo.

Asi nejznámější z nich jsou betaglukany, které harmonizují náš imunitní systém. Jsou to látky, které najdete mimojiné i v lékárně v sirupech pro nemocné děti od jednoho roku věku. Zajímavé je, jakým způsobem působí. Samy o sobě nemají žádné specifické účinky, ale v imunitním systému člověka najdou právě to správné místo, kde jen „pomohou“ buňkám ke správné funkci. A to je skvělé, protože díky tomu jsou betaglukany velmi bezpečné a jejich užívání se nemusí bát ani alergici. Ba práve naopak!

Díky obsahu betaglukanů i dalších biologicky aktivních látek mají funkční houby příznivé účinky na hladinu cholesterolu v krvi.

Některé funkční houby jsou tradičně užívané díky své scchopnosti zvyšovat odolnost vůči stresu.

Reishi tak rozhodně dostojí svému jménu „božská houba nesmrtelnosti“.  

A čím se od ostatních funkčních hub Reishi liší?

Dokáže stabilizovat naše emoce, což je velmi přínosné ve stresových obdobích, ale také když se večer nedokážeme uklidnit a tak špatně usínáme.

Elixír z Reishi si ovšem bez obav můžete připravit kdykoliv během dne.
 

Je jedno, jestli spolknu kapsli s rozemletou houbou, nebo vypiji nápoj s obsahem kvalitního extraktu? 

Rozhodně to jedno není. Pro lidské tělo je totiž velká část houbových tkání nestravitelná. A proto když spolkneme prášek z rozemleté usušené houby, nedokážeme z jejich buněk vstřebat zdaleka všechny cenné účinné látky.

V extraktu se naopak nacházejí všechny příznivě působící látky ve snadno stravitelné podobě. A abyste z přírodní houby získali opravdu všechny látky, najdete v tomto instantním nápoji dokonce dvojí extrakt. Tedy nejen látky rozpustné ve vodě, ale také všechny ostatní látky, které jsme získali extrakcí pomocí alkoholu (ten samozřejmě v konečném produktu obsažen není vůbec).  

Právě dvojitý extrakt z Reishi je základem lahodného instantního nápoje, ve kterém dále najdete vyváženou kombinaci bylin.
 

A jak to chutná?

Každý z „elixírů“ má svou specifickou chuť. Můžete je popíjet samotné nebo dochutit třeba rostlinným mlékem nebo kořením dle vaší nálady. Pytlíček také můžete vysypat třeba do těsta na zdravý koláč a obohatit jej tak o další příznivé účinky na tělo i mysl.

Složení v 1 sáčku (3 g): dvojitý extrakt z houby reishi 1500 mg (obsah 40 % polysacharidů), extrakt z máty peprné, šípek, tulsi

Nutriční hodnoty: Sacharidy 1g/100g

Není zdrojem energie, tuků ani bílkovin.

Použití: Smíchejte se studenou či horkou vodou, smoothie, koktejlem nebo použijte při vaření a pečení.

Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte na chladném, temném a suchém místě. Nepřekračujte denní doporučenou dávku. Není náhradou pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám.