Sladkosti

Máte chuť na něco sladkého? Chcete si lehce „zahřešit“ a třeba u večerní televize si něčeho dobrého zobnout? Vyberte si u nás čokoládu a jiné pochutiny nebo sladkosti a mlsejte zdravě.

Strana: 1 | 2Další »

Určitě to taky znáte. Je odpoledne nebo večer a vás tzv. honí mlsná. Ale protože vás zajímá zdravá výživa, nemáte spíš napěchovanou krabicemi bonbónů a čokoládových tyčinek. Věděli jste, že hořká čokoláda a zdraví se nijak nevylučují?

Raw čokoláda = zdravá čokoláda

Čokoláda, to je prostě vášeň. Šlehačka na dortu života, chuťové dobrodružství a vyladěná symfonie pro citlivý nos a mlsný jazyk. Vždyť kdo by neměl rád čokoládu? Snad úplně každý má doma schovanou tabulku na chvíle, kdy chuť rozpouštějící se čokoládové tabulky přemůže odhodlání k dietě. Co tedy hořká čokoláda a zdraví? Podobně jako třeba bonbony bez cukru.

Čokoláda s vysokým obsahem kakaa (která obsahuje málo cukrů a tuku) snižuje riziko vzniku diabetu 2. typu. Nijak ani nebrání při hubnutí (samozřejmě pokud si jí dopřejeme střídmě). Čokoláda je afrodiziakum, zdroj energie a přírodní antidepresivum. Všechny tyto vlastnosti včetně chuťových má zachované díky šetrné výrobě právě raw čokoláda.