Automatické klíčidlo Fresh Life 3000 - Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Automatické klíčidlo Fresh Life 3000

Klíčidlo FreshLife 3000 je dokonalým pomocníkem pro všechny, kdo pravidelně konzumují čerstvé klíčky z běžně dostupných obilovin a semen...

Zobrazit celý popis

Výrobce:Fresh Life
Kód výrobce:Automatické klíčidlo Fresh Life 3000
Katalog. číslo:009375601003
Hmotnost položky:6 kg
Naše cena: 4390 Kč vč. DPH
DPH:21%
Počet ks

Klíčidlo FreshLife 3000 je dokonalým pomocníkem pro všechny, kdo pravidelně konzumují čerstvé klíčky z běžně dostupných obilovin a semen

Freshlife je vesměs automatizovanou obdobou klasických biomisek

Inovace u klíčidla FreshLife 3000:

 • silnější motor
 • přístroj má nyní vypínač
 • odnímatelný kabel pro snadnější údržbu
 • lepší postřikovač

Automatický systém velmi usnadňuje jejich pěstování, protože klíčidlo Fresh Life se o vše podstatné postará sám! Stačí, když spodní nádobu na začátku naplníte vodou a na síto nasypete vybraná semena či luštěniny. Kropící mechanismus se spustí přibližně každých 15 minut, takže klíčky mají neustále bohatý přísun vody. Tímto způsobem zavlažování Vám klíčky vyrostou během pěti dnů do velikosti přibližně 8 cm, s párem zelených lístků. V této podobě jsou nejvýživnější! Přístroj lze volně rozšířit o další klíčící nádobu pro zvýšení kapacity. Klíčky jsou tak díky neustálému přísunu vody velmi šťavnaté a vyznačují se mimořádně bohatou a čerstvou chutí. 

Základní souprava Freshlife obsahuje: Víko - zaručuje stabilní vlhké klima, zabraňuje přístupu prachu a vlivu okolního prostředí. 

 • Zavlažovací trysku - pravidelně rotuje a zavlažuje klíčící semena. 
 • Horní tác - odděluje patra klíčících semen. 
 • Dolní tác - odděluje patra klíčících semen. 
 • Klíčící nádoba (průměr 28 cm) - nádoba, ve ketré probíhá samotné klíčení semen. 
 • Nádoba na vodu s pohonnou jednotkou - sběrná nádoba na vodu, ze které čerpá vodu zavlažovací tryska.


Suchá semena jsou zásobárnou bílkovin, minerálních látek, stopových prvků, vitaminů a enzymů. Při klíčení semen se tyto látky aktivují a zvyšuje se jejich obsah. Naklíčená semena jsou proto jedinečným zdrojem vitamínů a dalších cenných látek, dostupným po celý rok, chutným a levným. 
Naklíčená semena jsou napěchovaná vitamíny, minerálními látkami a zdraví prospěšnými enzymy. Látky, které vznikají při probuzení semen k životu, velmi prospívají lidskému tělu. A v zimě, kdy je o  čerstvé vitamíny nouze (ovoce a zelenina je dlouhým skladováním či umělým dozráváním velmi rychle ztrácí), jsou naklíčená zrna ideální a přitom levnnou fintou, jak doplněnit vitamíny v jídelníčku. 
 

Klíčky pro zdraví i chuť: Dostatečnou denní dávku vitaminů a minerálů obsahuje 85 g čerstvých klíčků. Výhodné je pěstovat klíčky především v zimním období, kdy jsou zdroje čerstvého a opravdu kvalitního ovoce a zeleniny omezené. Pokud necháme klíčky před konzumací chvíli na světle až zezelenají, budou i zdrojem chlorofylu, který v našem těle pohlcuje řadu toxických látek. Také hojivě působí na sliznici a tkáně.

Čerstvé klíčky podporují léčbu srdečních a cévních chorob, cukrovky, nadváhy nebo poruch metabolismu. Jsou vynikajícím zdrojem energie pro dospívající mládež, seniory či rekonvalescenty. Výhonky používáme nejlépe syrové, dušením ztrácejí chuť i cenné látky. Velmi dobře se hodí do salátů, pomazánek, na chléb, do hotových polévek a „číny“, nebo jimi zdobíme pokrmy před podáváním. Konzumujeme je i s kořínky a výhonky. Pozor si  musejí dát pouze lidé s alergií na lepek.

Skupiny semen vhodných ke klíčení:

 1. skupina (asi pětidenní růstový cyklus) - vojtěška, jetel, jetel luční, ředkev, čínské zelí, brukev, brokolice
 2. skupina (dvoudenní až třídenní růstový cyklus) - zelený hrášek, žito, pšenice špalda, pšenice, vyloupaná slunečnice, fazole mungo, pískavice řecké seno, čočka, cizrna, fazole adzuki, sojové boby, kamut a podobné
 3. skupina (přibližně osmidenní až čtrnáctidenní růstový cyklus) - slunečnice, pohanka, pšenice, cibule, česnek, zelený hrášek a čočka kvůli dlouhým výhonkům, řepa, červená kapusta, brukev, řeřicha, rukola, barborka jarní a mnoho dalších

 

Test automatickéh klíčidla Fresh Life