Žvýkačky

Strana: 1 | 2Další »

Určitě to taky znáte. Chcete se večer dívat na oblíbený film a k němu si zobat něco dobrého.  Nebo máte prostě chuť na malou sladkost. Takové to malé, ale neodolatelné nutkání si trochu zahřešit. Ale žvýkačky a bonbóny? To přece není žádná zdravá výživa – stačí se podívat na obal. Nebo ne?

Bonbony bez cukru

Nebojte se bonbonů plných cukru, které neprospějí vaší váze, ani zubní sklovině. U nás seženete zdravé bonbony slazené pouze xylitolem nebo ochucené jinými přírodními přísadami. Bez umělé příchutě, bez umělých dochucovadel a konzervačních přípravků. Zato toto zdravé mlsání obsahuje sicilský citrón nebo pravou anglickou mátu.  

Místo cukru tyto zdravé bonbony bez cukru obsahují xylitol. Xylitol – neboli dřevný a březový cukr – najdeme v přírodě například v jahodách nebo malinách. Má nízký glykemický index a nepotřebuje k natrávení inzulin. Doporučují ho tak nejen lékaři obecně, ale i dentální specialisti. Bonbony bez cukru neohrožují zubní sklovinu, ale xylitol v nich obsažený je účinný i proti tvorbě zubního povlaku. A co platí pro zdravé bonbony, platí i pro žvýkačky bez cukru.  

Žvýkačky bez cukru

Žvýkačky zubní lékaři vůbec doporučují: žvýkáním si mechanicky zuby čistíme od zbytků jiných potravin a povlaků. Bojujeme tedy proti prostředí podporujícímu vznik zubního kazu. A samozřejmě nám dodávají svěží dech. A jak jsou na tom zdravé žvýkačky bez cukru? Určitě je můžeme zařadit mezi zdravé potraviny:

  • snižují riziko zubního kazu,
  • optimalizuje hodnotu pH v ústech,
  • neobsahují umělá sladidla.